Home

02.02.2013

Relacje z wyborow Miss Polonia 2013


Odbyły się 2 lutego 2013 roku w ATM STUDIO w Warszawie. Gospodarzami wieczoru byli Edyta Herbuś i Maciej Kurzajewski.
General

Wybory Miss Polonia 2012, której finalistką została kandydatka nr 20 Paulina Krupińska.

Galę organizowało Biuro Miss Polonia, pod okiem nowej Dyrektor Generalnej
Małgorzaty Herde. Podczas gali wystąpiła Edyta Górniak i zespół Afromental.

Dyrektor Generalna Biura Miss Polonia Małgorzata Herde w swoim słowie wstępnym w katalogu Miss Polonia 2012, który był rozdawany podczas gali, poinformowała i obiecała, że ”w tym roku będziemy uczestniczyli w finale, który jest początkiem nowej ery tego konkursu i że zmiany jakie zostały wprowadzone spotkają się z uznaniem”. Dyrektor również poinformowała, że „podczas tego finału ma przyjemność współpracy z osobami, ktre łączą w sobie profesjonalizm i pasje i jest pewna, że efekt tej współpracy spotka się z aprobatą publiczności”.

Kolekcje przygotowali Betti Design i Maciej Zień.

Wielka szkoda, że Maciej Zień przygotował suknie tylko dla pięciu kandydatek, które wystąpiły w ostatniej części gali. Pozostałe kolekcje czyli stroje kąpielowe, długie suknie w trygrysie akcenty oraz srebrzysto- złote kombinezony to wielka wpadka i pomyłka. Zasłaniały wszystko, co kandydatki powinny pokazać podczas konkursu piękności.Do tego kiepska jakość materiałów. Sam pomysł ubrania kandydatek w identyczne ubranka kojarzy się raczej z występami kabaretowymi, a nie z wyborami Miss, gdzie glammur i piękno ma iść w parze. Zielone o tym samym modelu stroje kapielowe pozostawiały wiele do życzenia i do tego nie pasowały na wszystke kandydatki. Z powodu „umundurkowania” kandydatek, było bardzo ciężko na nie patrzeć, a co dopiero je odróżnić.

Wszystko się zlało w jeden chodzących strumień cetkowatych i srebrzystych ciał.

Edyta Herbus prowadząca galę chyba nie miała dobrego dnia, a tym bardziej wieczoru. Prowadziła galę tak, jakby to był jej dziewiczy występ przed publicznością. Na szczęście Maciej Kurzajewski z gracją pokonał swoją część prowadzenia wieczoru. 

W powietrzu krążyły złe wibracje, które także przeniosły się na Edytę Górniak. Zapomniała tekstu piosenki, ale ładnie przeprosiła i dalej poszło już bardzo dobrze. 

W przerwie Dyrektor Generalna  Małgorzata Herde przeprosiła swoich gości stojących pod ścianą, za brak dla nich miejsc siedzących. Tlumaczyła, że nie spodziewała się, że aż tylu gości przybędzie i dlatego nie naszykowano więcej krzesełek. Zaproszenia na galę wystawiane były tylko przez  Biura Miss Polonia.Widać z tego, że liczenie do 300 nie jest takie łatwe dla organizatorów.

Zostało powołane bardzo zacne i duże jury. Nie wiadomo dlaczego, bo przecież oni nie prowadzili żadnego głosowania ani oceniania kandydatek podczas wieczoru. Kilku jurorów zadało pytania dla kandydatek. Niektóre z nich pachniały raczej polityką, a nie konkursem Miss Polonia. Chyba jurorzy tego wieczoru nie mieli odpowiednio wyostrzonego poczucie piękna, bo kilka z kandydatek nie powinno się znalezć w gronie pierwszej 12-ki.

System głosowania poprzez SMS także miał ukryte wady. Okazało się, że SMS wysyłane od początku gali do czasu wyłonienia 5 finalistek nie były brane pod uwagę w ostatecznym rozrachunku. Głosowanie jak poinformowano zaczęło się od początku. A kto zliczał i kiedy SMS-y to już pozostaje słodką tajemnicą Biura Miss Polonia.

Maciej Kurzajewski poinformował, że finalistka zostanie ukoronowana koroną, która przyjechała za morza, a więc srebna historyczna korona Miss Polonia poszła na zasłużona emeryturę. Jak się okazało tą koroną za morza była dokładnie taka korona, jaką można nabyć u chińskiego hutownika  w  Pekinie i jakie są w hurtowniach chińskich w Polsce, tylko może nie takie wysokie.

Natomiast widzowie siędzący przed telewizorami prawdopodobnie musieli zabawiać się w akrobatów, aby móc dostrzec i podejrzeć jak naprawdę wyglądają kandydatki. Kamerzysta miał problem z utrzymaniem i prowadzeniem kamery. Biegał po kandydatkach jak  wściekły pies i to nie wszystkich ! Z pasją omijał niektóre z nich. Jedno, co jemu się naprawdę udało to, to że swoją robotą doprowadził ludzi z branży do niesmaku i palpitacji serca. 

To tak w skrócie, o tym pierwszym finale Miss Polonia, któremu po raz pierwszy przewodniczyła Dyrektor Generalna Małgorzata Herde i który miał powalić publiczność na kolana.

Mnie powalił tak mocno, że nie mogę złapać oddechu aż do dzisiaj.

Wybory Miss Polonia 2012

Click on a thumbnail to view a larger image. Click on the close button to close it.